Tayland ucuz egzotik genç canlı her zevke ve beklentiye hitap edebilen bir ülkedir. Burada romantizm aşk yapmak isteyen çiftlerden tutun öğrencilere kadar burada tatil yapan aileleri evlerine memnun olarak yüzlerinde gülümsemeyle evlerine yolluyor. Turizm geliştiği için de rahat edebileceğiniz bir yerdir. Güney Asya'nın en çok ziyaret edilen başkentlerinden birisidir. Tayland en önemli Budist barınağını barındırıyor olması ve bununla beraber pazarları ile meşhurdur.

Tayland ile ilgili Bilinmesi Gerekenler

Tayland ile ilgili Bilinmesi Gerekenler

Tayland'da yaşayan insan sayısı ortalama 67 milyon kadardır. Tayland'ın yönetim türü Anayasal Monarşidir. Tayland'da Hava sıcaklığı 30- 40°C deniz sıcaklığı ise 27-31°C derecedir. Mutlaka yerel lezzetlerin tadına bakılmalıdır. Yayalar sürücülere oldukça saygılı olup trafik soldan akar. 

Her bütçeye uygun konaklama mevcuttur. Dünya'nın en ünlü ilk on mutfağına girer ve yerel lezzetlerin tadına mutlaka bakılmalıdır. Sinemaya gidecek olursanız film gösteri öncesi Kral'a saygı duruşunda durulur saygınızı göstermeyi ihmal etmeyin. Türk vatandaşlarından vize istemiyor, karadan girerken sınır kapılarından alınabiliyor. Tayland geleneksel masajıyla da ünlüdür, ayrıca iyi bir yerde yaptırırsanız etkisini uzun zaman hissedeceğinize de emin olabilirsiniz.

Tayland'da Gezilecek Yerler

Tayland'da Gezilecek Yerler

Tayland'a gittiğiniz zaman kesinlikle gezmeniz gereken birçok yer var. Örneğin Tayland'a gittiğiniz zaman o dillendire dillendire bitiremediğimiz Tayland'ın meşhur masajını tatmadan dönmeyin ve kesinlikle Bangkok'un gece hayatına katılmayı unutmayın. Tayland'da gezip görmeniz, yöresini tatmanız için bir yer, Tayland'ın kuzeyi Thai ve Chiang Mai.

Bu bölgeler Tayland'ın eşsiz yöreselliğini,  lezzetlerini ve farklı kültürlerini tadabileceğiniz iyi bir seçim. Denizi seven,  derinlikleri merak eden bir kişiliğiniz var ise Smilan Adaları ve Koh Tao Adası tam size göre. Buralarda uzman eğitmenler ile dalışlar yapabilir eşsiz deneyimler elde edebilirsiniz. 

Tayland ve Tay Kültürü Hakkında Bilgiler konusunda Tayland kültürü ve haklı hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

Tayland haritası ve gezilmesi gereken yerler.

Tayland haritası ve gezilmesi gereken yerler.

Taylad ile ilgili diğer içeriklerimize de bakmanızı tavsiye ederiz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları