"Şenlik formatının geçtiğimiz yıllarda ki hali ile kalması talebi Uluslararası Gençlik Topluluğu tarafından kabul edilmedi. Bunun üzerine 33. Bahar Şenliği'nin yapılamayacağını bilgilerinize sunarız." Açıklaması yapıldı.
ODTÜ 33. Bahar Şenlikleri İptal Edildi! |  2019

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin düzenlediği 2019 Bahar Şenlikleri iptal edildi. ODTÜ' Rektörlüğü, 2019 yılı bahar şenlikleri etkiliğini iptal ettiğini açıkladı.

ODTÜ rektörlüğü Uluslararası Bahar Şenliği düzenlemesiyle ilgili olarak, Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT) ve alakalı diğer topluluklarla 22 Şubar, 27 Şubat, 26 Mart ve 8 Nisan 2019 tarihlerinde toplantılar gerçekleştirmişti.

Bu topluluklarla Bahar Şenlikleri ile alakalı yapılan toplantılarda, 24, 25 ve 26 Nisan 2019 tarihlerinde şenliğin gerçekleştirilmesi önerilmişti.

Ortaya konan öneri, KKM Otopark alanında saat 22.00'ye dek ve KKM salonlarının mesai saatleri içerisinde etkinliğin yapılmasından oluşuyordu.

Odtü Uluslararası Genlik Topluluğu tarafından düzenlenen ve ehr yıl dört gün süren şenlik daha önceki senelerde öğrencilerin "Devrim Stadyumu" olarak isimlendirdiği alanda yapılmıştı. Öğrenilen bilgilere göre Odtü Rektörlüğü, öğrencilerin bu yıl da aynı yerde etkiliği gerçekleştirmek istemesine karşı çıkarak otoparkı adres olarak gösterdi. ODTÜ'lü öğrenciler otoparkı kabul etmeyince Rektörlüğün şenlikleri iptal ettiği iddiası öne sürülüyor.

"Şenlik formatının geçtiğimiz yıllarda ki hali ile kalması talebi Uluslararası Gençlik Topluluğu tarafından kabul edilmedi.  Bunun üzerine 33. Bahar Şenliği'nin yapılamayacağını bilgilerinize sunarız." Açıklaması yapıldı.