'Komünist Başkan' olarak bilinen Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, alışık olmadığımız icraatlarla yine karşımızda. Kendisi makam aracını kullanmıyor ve makam aracı halkındır diyor, bu kapsamda belediye başkanlığına ait makam aracını kentte yeni evlenen çiftin gelin arabası yaptı. Ayrıca genç çiftin düğününe katılarak tebrik eden Başkan Maçoğlu yaptığı açıklamada, "Bu araç halkın aracıdır, halkın hizmetindedir" dedi.
Komünist Başkan Makam aracını gelin arabası yaparak sözünü tuttu.

31 Mart yerel seçimlerinde Tunceli Belediye Başkanı seçilen "Komünist Başkan" Fatih Mehmet Maçoğlu,  daha önceki ilçe belediye başkanlığında halka hizmetleri her kesimden takdir edilmişti. Şimdi ise seçim öncesi verdiği sözleri tek tek yerine getirmeye devam ediyor.

MAKAM ARACINI GELİN ARABASI YAPTI

Önceki belediye başkanlığında da makam aracı kullanmayan Maçoğlu bu vaadini yenilemişti. Seçim öncesi yaptığı açıklamalarda makam aracı kullanmayacağını belirten Komünist Başkan, belediye başkanlığına ait makam aracını düğün arabası yaptı. Dünya evine giren genç çift, gelin arabasına dönüştürülen makam aracıyla Tunceli caddelerinde tur attı. Çakar lambalı gelin arabasını gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

MAÇOĞLU: BU ARAÇ HALKIN ARACIDIR

Düğüne katılarak genç çifti tebrik eden Başkan Maçoğlu yaptığı açıklamada "Seçim öncesi seçilirsem makam aracını ilk evlenen çiftlerimiz için gelin arabası yapacağımı söylemiştim. Bu arkadaşlarımız da ilk başvuran çiftimiz oldu. Bu araç halkın aracıdır, halkın hizmetindedir" ifadelerini kullandı.