Adını daha önce Tüpraş yönetiminde duyduğumuz eski Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut artık İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreteri. Bugün yapılan atama haberi son dakika olarak servis edildi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Genel Sekreter ataması yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) resmi atamalar yapıldı. Eski Tüpras Genel Müdürü Yavuz Erkut İBB’nin yeni genel sekreteri oldu. Genel sekreter yardımcıları ise, Mehmet Çakılcıoğlu, Murat Ongun oldular. Erol Özgüner bilişim danışmanı olarak atanırken, Yiğit Duman ve Ertan Yıldız başkan danışmanları, Yavuz Saltık özel kalem müdürü, Eren Sönmez birinci hukuk müşaviri olarak atandı. 

YAVUZ ERKUT KİMDİR?

1955 Giresun doğumlu Yavuz Erkut, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını Wales Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde yapan Erkut, 1979’da çalışma hayatına TÜPRAŞ’ta başladı.

2005-2015 arasında TÜPRAŞ CEO’luğu yapan Erkut, Azerbaycan devletinin petrol ve doğalgaz şirketi SOCAR’ın Türkiye Başkanlığı’na da üstlenmişti.

23 Haziran’da yeniden yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu, Yavuz Erkut’u İBB Genel Sekreter olarak görevlendirdi.