İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Ekrem İmamoğlu kendi kadrosunu kurmaya devam ediyor. Yaptığı değişikliklerden en dikkat çekeni ise verilerin yedeklenmesi olayında şifreleri vermeyip engelleyen, Selim Karabulut oldu. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’na ise Silivri belediyesi bilgi işlem müdürü Şeref Can Ayata getirildi.
İBB’de verilerin yedeklenmesini engelleyen kişi görevden alındı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir avuç insana karşı verdiği mücadelesi devam ediyor. Veri yedekleme talebinde karşı çıkan ve ‘Canımı veririm yine size bilgileri vermem’ diyen Selim Karabulut görevden alındı.

Karabulut, veri kopyalama tartışmalarında “Şifreyi sadece ben biliyorum. Yüksek Seçim Kurulu kararını verene dek ben size şifreyi vermiyorum. Bununla alakalı görevden alabilirsiniz, soruşturma başlatabilirsiniz ama bu şifre benimle beraber yok olur gider” demişti.

Karabulut ayrıca, seçimden hemen önce apartopar yapılan ve Medya A.Ş’nin kazandığı 26 milyon 585 bin liralık ihale ile gündeme gelmişti. İhalenin 13 milyon 629 bin liralık ikinci parça ödeme emrinin, Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı gün olan 17 Nisan gününe denk gelmesi kamuoyunda tartışma yaratmıştı. Ekrem İmamoğlu döneminde ise faturanın ödeme emri durdurulmuştu. İmamoğlu’nun mazbatasının iptalinin ardından, İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Selim Karabulut’un tekrar tartışmalı faturanın ödenmesi konusunda talimat verdiği belirlenmişti.

Ancak Ekrem İmamoğlu, toplamı 26 milyonu aşan faturaların kalem kalem incelendikten sonra ödeme yapılacağını açıkladı.