Dünyanın en ünlü yazarlarından Neil Gaiman sosyal medya hesabı üzerinden Ekrem İmamoğlu'na destek veren bir paylaşım yaptı ve #HerşeyÇokGüzelOlacak ile birlikte "Good luck, Turkey" yazdı.
Dünyaca Ünlü Yazardan Ekrem İmamoğlu'na Destek Geldi

"İYİ ŞANSLAR TÜRKİYE"

YSK tarafından 31 Mart'ta yapılan İstanbul seçiminde büyükşehir belediyesi seçimleri iptal edildi ve 23 Haziran tarihinde yenilenmesine karar  verilmişti.  Alınan bu kararın ardından Ekrem İmamoğlu ülkemizdeki başta sanatçılar olmak üzere herkese konuşması için çağrıda bulunmuştu. Bunun ardından birçok  sanatçı #HerşeyÇokGüzelOlacak başlığıyla bütün sosyal medya sitelerinden paylaşımlar yapılmaya başlandı.  

Paylaşımlar ülke sınırlarımızı aştı ve dünyanın çeşitli yerlerinden ünlü isimlerden de paylaşımlar gelmeye  başladı. Bunlardan  biriside dünyaca ünlü yazar Neil Gaiman'da bu akıma katılarak Twitter hesabından #HerşeyÇokGüzelOlacak etiketiyle "Good luck, Turkey" (iyi şanslar Türkiye) mesajını paylaştı.

PEKİ NEİL GAİMAN KİMDİR?

PEKİ NEİL GAİMAN KİMDİR?

Neil Gaiman günümüzün fantastik kurgu edebiyatında adından söz ettirmeyi başarmış ve bir çok roman ve çizgi roman yazmıştı. Aynı zamanda daha önce Nebula, Hugo, Bram Stoker gibi eserlerle bir çok prestijli ödül kazanmıştı.