CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AK Parti'li yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu. Resmi kurumları aldatmaya çalıştıkları gerekçesi ile Çağlayan Adliyesi'ne bu sabah dilekçesini teslim etti.
CHP'den AKP'ye Suç Duyurusu! | SON DAKİKA

Yerel seçim tartışmaları yargıya taşındı. CHP, İstanbul için sayım sonuçlarıyla ilgili olarak yapılan itirazlara "gerçeğe aykırı açıklamalarla resmi kurumlar aldatılmaya çalışılıyor" gerekçesini sunarak AKP'li yöneticiler hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bugün Çağlayan Adliyesi’ne giderek suç duyurusu dilekçesini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdi. 

Canan Kaftancıoğlu, suç duyurusunda bulunduğu isimler arasında AKP seçim işleri yetkilisi genel başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım da bulunuyor.

 AK Partili yetkililerin başta seçim sonuçlarıyla ilgili veriler ve Büyükçekmece’deki seçmen kayıtları olmak üzere birçok ilişkin konuda gerçeğe yansıtmayan açıklamalarda bulunduklarını ifade etti. Suç duyurusunda, AKP'li yetkililerin ‘gerçeğe aykırı beyanlarla resmi kurumları aldatmaya çalışmak, basın yoluyla hakaret, iftira, basın yoluyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, alenileşmemiş belgeleri kanuna aykırı şekilde temin edip resmi yazışmalarda kullanmak’ gibi suçlardan kamu davası açılması talep edildi.

Suç duyurusunda bulunulan isimler şöyle;

  •  AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz
  •  AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak
  •  AKP Büyükçekmece İlçe Başkanı Murat Çelik
  •  AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım
  •  AKP Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal
  • Büyükçekmece Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Oktay Şahin.

Kaynak; superhaber