Oy konusunda hala şüphelerin sürdüğü ve polislerin dolaştığı Büyükçekmece ilçesinde polislerin "Sen oy kullandın mı?" sorusuna "Ben oy kullanmayı bilmem, sokakta oyun oynamayı bilirim" şeklinde yanıt veren 5 yaşındaki çocuk dikkatleri üzerine çekmiş durumda.
"Ben oy kullanmayı bilmem, sokakta oyun oynamayı bilirim"

İstanbul’da henüz Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası teslim edilmemişken, şimdi de Büyükçekmece ilçesinde yaşananlar dikkatleri çekmeye başladı. İlçede Ak Parti tarafından evlerde fazladan seçmen sayıldığı iddiaları üzerine polis ekipleri evleri tek tek ziyaret ederek insanlara sorular sormaya başlamıştı. Özellikle küçük çocukların durumdan rahatsızlık duyduğunu belirten aileler ise polislerin bu şekilde evlere tek tek ziyarette bulunmasının bir an önce son bulmasını istiyor.

“Ben oy kullanmayı bilmem, sokakta oyun oynamayı bilirim.”

Büyükçekmece'de yaşanan polis ekipleri tarafından evlerin tek tek kontrol edilmesi işlemlerinde bu gün dikkat çekici bir olay meydana geldi. Karşısında polis ekiplerini gören 5 yaşındaki küçük çocuk, polislerin “Sen oy kullandın mı?” sorusuna “Ben oy kullanmayı bilmem, sokakta oyun oynamayı bilirim” şeklinde yanıt verdi.

Polislerin sorusuna verdiği cevapla dikkatleri üzerine çeken 5 yaşındaki çocuğun dedesi Abdullah Başarır ise “67 yaşındayım. Böyle bir şey olur mu? Bana bunu yaşatmaya kimsenin hakkı var mı? Benim kan şekerim düştü inanın. Gelen polisleri suçlamıyorum. Onlara da talimat vermişler. Ama ellerinde nüfus müdürlüğünden alınmış bir kağıt var. 2013 doğumlu bu çocuk. Bu güzel ülke hepimizin. Böyle yan yollara girmenin ne anlamı var?” şeklinde konuştu.

Yine Büyükçekmece'de yaşayan başka bir seçmen de polis ekiplerinin evlerine 3 kere geldiğini ve çocukların bu durumdan rahatsız olduğunu belirtmişti.