Ali Babacan'ın AK Parti'den istifa etmesinin ardından başka kimlerin istifa ederek Babacan tarafında yer alacağı netleşmeye başladı. Daha önceden AK Parti'de önemli görevlerde bulunan bir çok ismin yeni partiye katılacağı düşünülüyor.
Ali Babacan tarafından kurulacak partiye geçecek isimler netleşmeye başladı

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Ali Babacan tarafından kurulaacak olan yeni partinin hazırlıkları hızlanmaya başladı. Ali Babacan'ın kurucularından olduğu AK Parti'den istifa etmesiyle bu söylentiler artık netlik kazanmaya başladı. İstifanın ardından yaklaşlık 40 kişilik milletvekili grubunun AK Parti'den istifa ederek kurulacak yeni partiye geçeceği ifade ediliyor.

ALİ BABACAN ve ABDULLAH GÜL TARAFINDAN KURULACAK PARTİYE KATILACAK İSİMLERDEN BAZILARI

Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin, eski Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, eski Başbakan Yardımcısı Prof. Beşir Atalay, Diyanet'ten sorumlu eski Devlet Bakanı Prof. Mehmet Aydın ve Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün gibi isimlerle birlikte yeni milletvekillerininde bazılarının geçeceği düşünüyor. 

Son olarak eskiden AK Parti MKYK üyesi ve eski Anayasa Mahkemesi Raportörü Osman Can'ın yeni partinini kuruluş çalışmalarında aktif olarak yer aldığı söyleniyor.