Adana’da yaşından dolayı ücretsiz seyahat kartı olan 74 yaşındaki yaşlı adam, bindiği otobüste ücretsiz seyahat kartını kullandı. Şoförün darp edip arabadan zorla attığı yaşlı adam o anları göz yaşları içinde anlattı. Ramazan ayında oruçlu olduğunu yapılanların çok zoruna gittiğini anlatırken gözyaşlarına boğuldu.
74 Yaşındaki Yaşlı Adam 'Ağlaya ağlaya anlattı'

Adana’da bindiği özel halk otobüsünde ücretsiz seyahat kartını kullandığı için şoför tarafından darp edilen ve otobüsten atılan 74 yaşındaki Aydın Çekmez, yaşananları gazetecilere anlattı. 

Yaşlı adam, olayın yaşandığı gün oruçlu olduğunu kaydederek, “İftarda tatlı yemek için Atatürk Caddesi'ne gidip tatlı aldım. Tekrar eve gitmek için otobüse bindim. 74 yaşındayım ben de emekli TIR sürücüsüyüm. Otobüse binince kartımı bastım ama bedava kart olduğu için sürücü bana tepki gösterdi. ‘Neden bedava biniyorsunuz? Para verin?’ dedi. Gittim yerime oturdum ama buna rağmen inmemi istedi. Ben de inmedim. Daha sonra birden arabayı durdurup yanıma geldi, suratıma vurdu. Sonra da beni tutup aşağı fırlattı. Kafam lastiğe geldi. Lastik olmazsa çok daha kötü olabilirdi” dedi. 

"BEN ALKOLLÜ DEĞİLDİM ORUÇTUM" 

Yaşanan olayın ardından yürüyemediğini belirterek gözyaşlarına boğulan Aydın Çekmez, “Şoför benim alkollü olduğumu söylemiş. Ramazan ayındayız. Ben oruç tutuyordum. İftar için eve gidiyordum. Olaydan sonra zaten hastaneye gittim. Hastane kayıtlarında da var bu. Ben alkollü değildim. Ben de bir sürücüyüm ama onun yaptıkları çok zoruma gitti. Sürücüye ceza verdikleri için Kooperatif Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür ediyorum. Yaşlılara bu tür şeylerin yapılmaması gerekiyor. İnşallah bir daha olmaz” diye konuştu.